torsdag 10 maj 2007

på en hylla i mitt gamla växthus

älskade mitt gamla växthus!!! men nu ska vi bygga ett nytt igen! ett ännu större och med jättevackra gamla fönster, gissa om jag är glad! det är så härligt att sitta i ett växthus.....så rofyllt!!

12 kommentarer:

  1. Underbara ljuvliga bilder från ditt gamla växthus! Jag älskar den vackra figurinen, var har du köpt den?

    Det låter som om även det nya växthuset kommer att bli minst lika vackert som det gamla:)

    SvaraRadera
  2. Ängeln köpte jag av nån firma på formex i börja på 90-talet.

    SvaraRadera
  3. Så vackra bilder! Jätte fint hus!!! Har ni bott där länge?

    SvaraRadera
  4. Ojojoj, vad avuns jag blev på dig nu. Jag drömmer oxå om ett stort och mysigt växthus - men bor i hyresrätt så det får vänta än ett tag.... Jättefint arr på hyllan!

    SvaraRadera
  5. Oj vad fint växthuset var och lycka till nu med att bygga ett nytt. Huset erat är ju hur vackert som helst nu blir jag grön av avund. Wow. Det kommer att bli så fint. Lycka till med renoveringen.

    SvaraRadera
  6. Åh vad härligt med ett växthus. Ska kanske bli nån gång i livet. JÄttefina arrangemang - som vanligt.
    Kram

    SvaraRadera
  7. så vakkert....jeg elsker slike statuer og ansikter...lykke til med renoveringen!

    SvaraRadera
  8. Lyckliga du ,ett sånt skulle man ha,du måste dokumentera bygget så att vi får se..Kram Anette

    SvaraRadera
  9. Jag drömmer om ett växthus också!!
    vilket vackert hus ni bor i!!
    Ha en fin helg!

    SvaraRadera
  10. Mmm, vilka fina bilder! och fina saker!! Växthus är ju underbara, ser riktigt trevligt ut! /Terese

    SvaraRadera
  11. Så vackert! Härligt att ha ett växthus att sitta i och fundera.

    SvaraRadera
  12. Men oj så fint! Är det din profession att inreda? Oj, oj... : )

    SvaraRadera